561

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Czy V-Amp2jest lepszy od poda? bo chcę sobie go kupić i podpinać pod wieżę...

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

562

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

kup POD 2.0

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

563

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

wie ktos moze czy pod bass mozna podpiac kostke [przester] do gitary elektrycznej, czy bedzie to dobrze dzialac czy dzwiek bedzie raczej kaszaniasty? ;P

564 (edytowany przez Bluskaj 2011-01-22 01:51:29)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

No podpiąć można, ale... z tego co czytałem to nie brzmi to najlepiej. Chociaż są efekty dedykowane do elektryka i do basu. Mój kwak na przykład.

http://www.google.pl/search?client=fire … j+w+Google

565

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

http://www.thomann.de/pl/blackstar_ht_5 … _stock.htm spodobały mi się higainowe próbki na YT. Co sądzicie?

566

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

http://www.sklepmuzyczny.pl/sklepmuzycz … ,9224.html

co sądzicie o tym wzmacniaczu ? wydaje się być całkiem ciekawy.  i w sumie niedrogi.
chce zmienić mojego laneya, bo cięzko z takim na probach. myślicie, że wystarczyłby mi na proby i ewentualnie MINI! koncerty ?

Cort X2 + Laney LX12

567

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jeśli chcesz katować publikę pierdzącymi przesterami to śmiało!

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

568

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

hmm. czyli nie polecasz.. a co w mniej więcej takiej cenie ?
moc min. 15W

Cort X2 + Laney LX12

569

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jeśli interesował by Cie Crate FW 15R (12" głośnik będzie brzmiał milion razy lepiej niż twoja 6" pierdziaweczka) to napisz na gg.
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … te-fw-15-r

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

570

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Co myślicie o połączeniu Ashdown All Access G60R i Schecter Omen 6 FR??

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai

571

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jeśli chcesz grać metal i wszelkie pochodne, to zajebisty zestaw.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

572

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

tak właśnie chce grać metal,thrash metal ostry rock i tym podobne

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai

573

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

No to przester tego wzmaka powinien Cię zadowolić. Sam go mam i za to go kocham. Daj gg, wyślę Ci próbkę mozliwości smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

574

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

21267825 my gg

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai

575

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ahoy! Yar, yar, yar... piraci!

Zamierzam nabyc na drodze transakcji efekt gitarowy Boss SD-1 (Overdrive) i/lub pedał/kaczka/wah-wah Donlop GCB95 Cry Baby. Przester służyłby mi do czystszego przesterowywani dźwięku i pozbycia się szumow na bardzo wysokich przesterach. Pedał - jak to pedał, służyłby mi do pedałowania...

Co sądzicie o tych efektach. Czy ktoś korzta/korzstał z tych urządzeń i, jeżeli tak, to czy jest zadowolony? Czy w ogole warto na nie patrzeć przy wyborze efektu? Obrzmienie nie pytam, bo je prędzej, czy poźniej usłysze - pytam o jakość i wartość brzmieniową tych 'instrumentów'.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

576

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

GCB jest bardzo fajne ale mało uniwersalne. Na SD-1 nie grałem, ale to kuzyn Tube Screamera (swoją drogą, niedługo będę go robił smile)więc na pewno jest fajny, ale raczej nie zmniejszy Ci to szumów, szczególnie jeśli szumi gitara i nie masz bolca uziemiającego w gniazdku.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

577

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

No właśnie z tymi szumami to nie jest taka prosta sprawa... neutral Podłączałem do gniazda z bolcem - nic nie pomogło - stwierdziłem, że to piec... Podłączyłem do pieca inną gitarę - szumi - stwierdziłem, że to piec... I wymyśliłem z kolegą, że ten SD może coś poradzić. OFC muszę to ustrojstwo najpierw sprawdzić na żywo w sklepie - jeżeli mówisz, że powinno dawać rade to sprawdzę.

A teraz pedał. W jakim sensie mało uniwersalny? Gdy myślałem o zakupie postawiłem sobie pewne kryteria. Mianowicie:
1. Cena (majątku nie wydam)
2. Bezawaryjność (Ma być jak cep - młócić i się nie psuć)
3. Brzmienie  (to sprawdzę na końcu w sklepie)
Chciałbym, żeby kwakał i się dobrze sprawował... Nie mniej jednak prosił bym rozwinięcie myśli.

I jeszcze jedno pytanie do mpx'a:
Wiem, ze ty też masz/miałeś CRATE'A FW15R. Czy kiedy podkręciłeś gałę gainu do maximum, szumiało? Jeżeli tak, to jaką diagnozę byś postawił? Co to może być, da się z tym coś zrobić? (Na przykład tym efektem?)

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

578

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Dużo gainu = szum. Ten piec chyba ma coś z przydźwiękami, ale już nie pamiętam bo dawno na nim nie grałem.

GCB jest mało uniwersalne to znaczy, że nie ukręcisz na nim wielu brzmień. Oczywiście są proste modyfikacje które poszerzają uniwersalność, sam niedługo je zrobię smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

579

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Hmmmm... No to pozostaje ogranie i zobaczenie jak to wszystko będzie działało. W każdym razie dzięki za odpowiedź smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

580

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

A ja mam pytanie, jest jakis program cos ala multiefekt do komputera jak sie podlaczy gitarke? D: i jaki multiefekt polecicie taki prawdziwy? D:

Takamine G320 NS big_smile (Nareszcie ";.....:")

581

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Guitar Rig

582

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

oabliss napisał/a:

i jaki multiefekt polecicie taki prawdziwy? D:

Ja polecam Korg Pandora PX5D, lub Pandora mini jeśli chodzi o stosunek możliwości do ceny.

A co myślicie o zestawie:
Harley Benton HB-80R
Boss GT-10
lub
Zoom g9.2tt

583

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jedyne co jest w tym fajne to głośnik Celestiona big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

584

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

No wiem, że mpx to przeciwnik cyfry, no ale ja sam już wiem co lepsze... Przestarzałe lampy czy nowoczesne efekty?

585

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

lampy- naturalne, pelne brzmienie.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

586

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

A nowoczesnych lamp to już nie ma ?:DW tym roku Marshall wydał nowy wzmacniacz AFD100 chodź w gruncie rzeczy to podrasowana stara plexi i stara osiemseta, ale zrobione po "nowoczesnemu". big_smile Chociaż rzeczywiście te stare np. Plexi są pewnym kanonem jeśli chodzi o brzmienie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

587

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Lampy przestarzałe jeżeli chodzi o technologie, a to, że nowe modele są wydane to już inna sprawa. Pewien elektronik mi wyjaśniał, że lampy nie są lepsze od tranzystorów, że tam nie ma powodu żeby były lepsze.  No i mam mętlik w głowie, sam już nie wiem czego chcę. Z resztą boję się, że w domu za mało gainu z lampy będzie.

@Krester naturalne brzmienie to mają instrumenty akustyczne, w gitarze elektrycznej trochę dziwne mi się wydaje określenie 'naturalne'.

588

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Tranzystory to też nie jest szczyt nowości technologicznej (1947 - pierwszy tranzystor, a pierwsze patenty to 1925 rok). Poza tym coś słaby ten elektronik, albo nigdy nie obracał się w sferze audio-lampowej, a szczególnie w audio-gitarowo-lampowej.(bo w dzisiejszych czasach lampy przewyższają tranzystory tylko w tej dziedzinie, w każdej innej są deklasowane). To nie jest jakieś AudioVoodoo, że lampy są lepsze bo tak mi się słyszy, tylko ich wyższość można zmierzyć, jak choćby dynamikę. Nie będę się rozwodził nad szczegółami bo zostało to już napisane: http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?id=72807 Autor tego postu jest inżynierem więc, to na pewno rzetelne źródło informacji mimo iż, temat jest napisany w sposób laicki. Po bardziej naukową wiedzę zapraszam tu:http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/

@Rames, istnieją wzmacniacze typu Hi-Gain które przesteru mają od cholery, zobacz sobie Soladano, Mesy, Marshalle... Z tańszych to polecam Marvel Atoma (Polska kopia Soldano), miałem i na prawdę ma dużo gainu. Poza tym zawsze możesz wpiąć jakiś booster żeby mieć jeszcze więcej.
Pozdro

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

589

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Z tego co koleś na forum gitara napisał wywnioskowałem, że lampa jest dobra do cruncha, a do dużego przesteru to już jej zalety bladną. Z resztą są droższe, no i ja chcę coś jednak powyżej 30W żeby się fajnie z perkusją grało (tak tak wiem, że 15W też wystarczy), ale coś bardziej przyszłościowego, a żeby 60W było mało to już jest potrzebna duża scena. No i 60W lampa w domu na 1/4 głośności ma kiepski gain z tego co wiem. Tak czy siak dzięki za odpowiedź. BTW Rames a nie Ramzes

590

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Z tego co koleś na forum gitara napisał wywnioskowałem, że lampa jest dobra do cruncha, a do dużego przesteru to już jej zalety bladną.

To przeczytaj jeszcze z 3 razy...np. Metallica gra na lampach i jakoś im przesteru nie brakuje co?

No i 60W lampa w domu na 1/4 głośności ma kiepski gain z tego co wiem. Tak czy siak dzięki za odpowiedź.

Na 1/4 głośnośći 60W przesuwa ściany w pokoju. Poza tym gain reguluje się gałką gain a nie volume, oczywiście rozkręcając volume na maxa mamy przester z końcówki mocy który jest zajefajny, no ale wszystkiego mieć nie można. Niektóre wzmacniacze, szczególnie te vintage nie mają gałki gain i przester jest tylko wtedy jak się je rozkręci na volumie, no ale jak chce się mieć 666 z głośnika to nie kupuje się wzmacniaczy do rocka nie?

Zresztą

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

591

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Źle się wyraziłem - 1/4 czyli sporo przed 1 na gałce. Zdaję sobie sprawę, że Metallica i wielu innych gra na lampach. Tylko oni rozkręcają volume dość sporo i wydają na sprzęt dużo więcej niż 1500 zł. Z resztą czy w domu grają na lampach to bym nie był taki pewien.

592

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

W domu nie muszą, bo mają salkę gdzie ćwiczą. Do domu są lampy 5W-20W, zresztą nawet 100W da się przyciszyć tak żeby dało się grać w domu, albo zrobic za 20zl Powerbreakera, żeby można było rozkręcić bardziej.


Zreszta...whatever, nie wiem za bardzo do czego ta dyskusja ma prowadzić big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

593

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Dyskusja ma mi pomóc zdecydować co właściwie powinienem kupić i dlaczego, no i dzięki za takie obszerne odpowiedzi i w ogóle, zależy mi na opiniach bardziej doświadczonych.

594

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

W takim razie dozbieraj i kup lampę. Bugera V22 tani, a dobry, gainu ma od cholery. smile Pograsz sobie w domu i na próbach też spokojnie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

595 (edytowany przez CARdinal 2011-03-16 12:58:54)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nie wiem czy już o tym ktoś wspominał: - pewien Lutnik mi powiedział w tajemnicy żeby ze wzmacniacza tranzystorowego uzyskać tak czyste i pozbawione zakłóceń brzmienie jak z nowoczesnej lampy trzeba podłączyć go pod inną fazę( taką z której aktualnie nic innego w domu nie korzysta). Podobno eliminuje to prawie wszystkie zakłócenia pola elektromagnetycznego.
Nie wiem czy to prawda bo nie mam zrobionej drugiej fazy w domu i nie mogę sprawdzić.

596

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Żeby uzyskać brzmienie bez zakłóceń na jakimkolwiek wzmacniaczu, to trzeba spełnić następujące warunki:
1. Dobrze odfiltrowane zasilanie wzmacniacza
2. Dobrze ekranowana gitara
3. Bolec uziemiający w gniazdku, podłączony do żółto-zielonego przewodu PE.

@CARdinal, albo źle zrozumiałes i chodzi o punkt nr. 3, albo lutnik wciskał Ci jakieś głupoty smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

597

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Siema,
mam bardzo niski fundusz, a muszę kupić sobie piec, który:
1. Przebije się przez perkusje akustyczną w takim sensie, nie żeby ledwo go było słychać tylko żeby słychać go było dobrze.
2. Nie będzie pierdział tylko coś w miarę normalnego grał
3. Będzie zaopatrzony w jakiegoś overdrive'a lub distortion i też nie będzie przy tym pierdział.

Nie oczekuje od was, żebyście mi znaleźli konkretny piec bo sam szukam na allegro, ale jak widzę jakieś konkretne dane dotyczące różnych komb itd. to trochę się gubię więc jeśli ktoś mógłby krótko streścić co jest najważniejsze przy moich wymaganiach.. Jeszcze pytanie czy wyrobię się w 400zł ?

598

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … te-fw-15-r

"Śmiejcie się ze mnie, że jestem inny, ja śmieję się z was że wszyscy jesteście tacy sami,
Epiphone Les Paul Custom + Laney CUB 12R+Dunlop GCB95
takamine eg260c WR

599

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Krótko i na temat: Dobry piec do gitary elektroakustycznej. Szukam, w sensie big_smile

Ze szczęściem bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich, a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

600

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … -sienna-30

"Śmiejcie się ze mnie, że jestem inny, ja śmieję się z was że wszyscy jesteście tacy sami,
Epiphone Les Paul Custom + Laney CUB 12R+Dunlop GCB95
takamine eg260c WR