601

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

AC/DCfan - w sumie fajny, a Fender Frontman 25r ? Jak w porównaniu do niego? Mam okazję kupić mniej więcej w tej cenie.

602

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

A do tego Fendera nie można podpiąć elektroakustyka?

Ze szczęściem bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich, a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

603

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Unia Europejska zabrania.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

604

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Rames napisał/a:

Z tego co koleś na forum gitara napisał wywnioskowałem, że lampa jest dobra do cruncha, a do dużego przesteru to już jej zalety bladną. Z resztą są droższe, no i ja chcę coś jednak powyżej 30W żeby się fajnie z perkusją grało (tak tak wiem, że 15W też wystarczy), ale coś bardziej przyszłościowego, a żeby 60W było mało to już jest potrzebna duża scena. No i 60W lampa w domu na 1/4 głośności ma kiepski gain z tego co wiem. Tak czy siak dzięki za odpowiedź. BTW Rames a nie Ramzes

[video]http://www.youtube.com/watch?v=tyRRfaqhY5g[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=OLFqtktd … re=related[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=XWLn239IAvM[/video]
ahhh ta mala ilosc gainu w lampach

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

605

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

witam mysle o zakupie jakiegos efektu gitarowego takiego do rocka podoba mi sie ten z Metallica nothing else matters i taki dobry czy 500 zl. wystarczy kompletnie sie nie znam ale czy osiagne tekie efekty lub bardzo zblizone przy boss metal core ml-2 ? nie chce jakis ciezkich metalowych efektow.

ibanez sgt 120
vintage v100
blackheart bh5-112

606

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ml i mt nie nadaja sie metallici, sa bardziej do ciezkiego grania.
http://allegro.pl/blackstar-ht-dist-wyp … 27130.html - to ma najladniejszy przetser jaki slyszalem (kwestja gustu) i do tego jest w promocji- normalnie 180 euro.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

607

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Boss DS-1

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

608

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Mikael, ja mam ten sam piec co Ty, i do tego efekt marshall jackhammer jh-1. Jest nawet niezły i nie kosztuje wiele. Ja się więcej po nim spodziewałem, ale to jest raczej kwestia pokręcenia gałkami.

609

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Krester napisał/a:

Ml i mt nie nadaja sie metallici, sa bardziej do ciezkiego grania.
http://allegro.pl/blackstar-ht-dist-wyp … 27130.html - to ma najladniejszy przetser jaki slyszalem (kwestja gustu) i do tego jest w promocji- normalnie 180 euro.

no ten ladnie brzmi na jutubie smile podoba mi sie

ibanez sgt 120
vintage v100
blackheart bh5-112

610

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

mpx napisał/a:

Boss DS-1

tez mi sie podoba a i cena u mnie taka sama jak w polsze. dzieki

ibanez sgt 120
vintage v100
blackheart bh5-112

611

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

@Control:

Ten frontman ma moim zdaniem najładniejsze brzmienie ze wszystkich piecyków do jego ceny.

Z tym, że najbardziej efekciarskim efektem jest reverb. Mi tam w sumie to nie przeszkadza.

Mustangi w ogóle się jakoś ostatnio pojawiły, podobno też dobre a znajdźków w nich sporo.
A brzmią... no nawet, ale nie słyszałem rozkręconych bardziej niźli 3.

612

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Witam!
Poszukuję jakiegoś dość taniego pieca dla początkującego, czyli moc 10/15 W.  Najepiej żeby kosztował około 300zł. Nie wiem czy coś takiego kupić czy dozbierać).

613

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … te-fw-15-r

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

614

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

@Erico, jak chcesz używkę, tego pieca to napisz do mnie na gg.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

615

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

@Bluskaj
Cena mustangów trochę odstrasza. No a co do tego frontmana faktem jest, że to raczej do lekkich klimatów piec hmm Dopiero po czasie wyczytałem. No i teraz stoję w kropce :E Polując na jakiegoś fajnego używanego bandita... :E

616

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ciekawostka:
Bugera 1990 versus Marshall JCM900:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=eFv-VBRrtlA[/video]
Bugera = 1450 PLN
Marshall = 4300 PLN
Chyba wiem jaka będzie moja pierwsza lampka smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

617

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

120 watt lampy w do domu to lekka przesada smile No i koleś ma gibsona, a to też robi swoje.

618

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Dzwiek fajny, ale 120W...  Ja na 50w rozkrecam kanal z przesterem maxymalnie na 2 (z 10) dalej poprostu nie mozna w pokoju wytrzymac. Jak chcesz to do domu to przemysl to dobrze...

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

619

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

120 watt lampy w do domu to lekka przesada smile

Lekka? Po graniu na takim wzmacniaczu pokój robi się szerszy, a okien w ogóle nie ma.
Ja mam 5W i na pełnym gainie nie da się go rozkręcić więcej jak na 7 bo bębenki pękają i podłoga wibruje od basu jak prostytutka z parkinsonem.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

620

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

mpx, Warto miec bramke szumow? Znalazlem taka oferte i az zal nie kupic http://sklep.avt.pl/p/pl/48307/gitarowa … ntazu.html

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

621 (edytowany przez grzesiek2805 2011-04-02 20:56:56)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

kaczor95 napisał/a:

No i koleś ma gibsona, a to też robi swoje.

Tu nie chodzi o to jaką ma gitarę, tylko o porównywalne brzmienie wzmacniacza, przy nieporównywalnej cenie.
Edit: a poza tym, (jak dobrze pójdzie) to niedługo i tak bedę potrzebował czegoś konkretnego do grania smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

622

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Krester napisał/a:

mpx, Warto miec bramke szumow? Znalazlem taka oferte i az zal nie kupic http://sklep.avt.pl/p/pl/48307/gitarowa … ntazu.html

Okej, tylko napewno umiesz to tak złożyć żeby nie szumiało? big_smile

623

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

krethh napisał/a:
Krester napisał/a:

mpx, Warto miec bramke szumow? Znalazlem taka oferte i az zal nie kupic http://sklep.avt.pl/p/pl/48307/gitarowa … ntazu.html

Okej, tylko napewno umiesz to tak złożyć żeby nie szumiało? big_smile

Zlutowac umiem, ale tak zeby nie szumialo to nie wiem tongue

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

624 (edytowany przez Bluskaj 2011-04-02 22:02:05)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Strasburger pewnie powiedziałby jakiś wojskowy kawał o napchaniu waty do środka... cool

625

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Krester napisał/a:
krethh napisał/a:
Krester napisał/a:

mpx, Warto miec bramke szumow? Znalazlem taka oferte i az zal nie kupic http://sklep.avt.pl/p/pl/48307/gitarowa … ntazu.html

Okej, tylko napewno umiesz to tak złożyć żeby nie szumiało? big_smile

Zlutowac umiem, ale tak zeby nie szumialo to nie wiem tongue

Wiesz jak masz problem z szumami to warto sobie takie coś sprawić. Pytanie tylko czy taka bramka będzie transparentna na brzmienia.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

626

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Narazie nie mam problemu z szumami bo nie mam pieca. Dzisiaj doszly bezpieczniki i podstawki podnie i dopiero jutro bede je wmontowywal ( debilna konstrukcja- bezpieczniki przylutowane wewnatrz wzmacniacza), ale za 25 zl, to chyba warto wyprobowac.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

627

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jak lubisz taką dłubanie i robienie czegoś samemu, jak ja to zrób go dla własnej przyjemności smile

Ten twój valveking miał uwalone bezpieczniki?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

628

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nie wiem kto te gowno tak projektowal. Jeden bezpiecznik jest na zewnatrz (tzn. wystarczy przekrecic pokrywke i wyskakuje z obudowy.) Wymienilem i nic. Rozkrecilem caly wzmacniacz, i zobaczylem ze sa jeszcze 3 PRZYLUTOWANE do plytki, w tym jeden spalony. Zamowilem bezpiecznik i podstawke pod niego, taka ze jak znowu sie cos zrypie, to mozna go bedzie latwo wyciagnac. Podstawka ma troche grupsze ,,nozki,, niz nawiercenia w plytce ale to mozna kombinerkami zgiac. Martwie sie tym ze nowy bezpiecznik jest na 2,5 A a na plytce pisze zeby uzyc 3 A...Nie wiem, moze jakos pojdzie. Odkrecilem plytke i dzisiaj bede to stare go..no odlutowywal. Mam nadzieje ze niczego nie zniszcze. Ty swoj wzmacniacz jaka lutoownica robiles? Pistoletowa czy grzalkowa? Ja mam tylko grzalkowa 30w i to o dosc szerokim grocie...

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

629

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

30W grzałkową. Wiesz te bezpieczniki są tak zrobione, żeby serwis miał co robić smile To jest pewnie bezpiecznik od żarzenia lamp.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

630 (edytowany przez Krester 2011-04-03 13:22:57)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Myslisz ze 2,5 a wytrzyma? Znasz moze sklep gdzie mozna kupic tolex moro? Chodzi mi o cos takiego http://www.noisybox.com.pl/custom/001/galeria/018.JPG. Chcialbym przerobic moje combo na heada plus 112, mam fajny pomysl jak takie cos zrobic, tylko brak tolexu.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

631

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jakie lampy w nim siedzą i w jakiej ilości?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

632

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

3x ecc 83s i 2x 6l6gc

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

633

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

ECC83 - 150mA
6L6GC - 0.9A
3x150mA+2x0,9A=2,25A

Czyli dość blisko granicy, a należy jeszcze wziąć pod uwagę to, że grzejniki pobierają więcej prądu na początku rozruchu, bo są zimnie i mają mniejszy opór więc ten bezpiecznik może po prostu nie wytrzymać w momencie kiedy np. w sieci pojawi się jakieś większe napięcie przez moment.
Takie bezpieczniki są dostępne w pierwszym lepszym sklepie elektryczny, a nawet w motoryzacyjnym, ja dla spokoju ducha bym połaził po sklepach i znalazł ten 3A.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

634

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

U mnie, w 50 tys miescie nie ma ani jedngo sklepu elektronicznego, moze jak mowisz po tych motoryzacyjnych polaze. Przez neta nie chce kupuowac, bo za bezpieczniki teraz dalem 80 centow (10 sztuk) podstawke 32 centy a za przesylke 7 €.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

635

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Krester napisał/a:

ale za 25 zl, to chyba warto wyprobowac.

O ile się nie mylę mieszkasz w Niemczech, przesyłka chyba wyjdzie cię dużo więcej?

636

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Za 2 tygodnie mam ferjie Wielkanocne, wiec przyjezdzam do Polski do rodziny.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

637

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Krester napisał/a:

ferjie

Powiedz, że bawisz się w Bronka -.o

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

638

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Pomylilem sie

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

639

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

mpx. Zlutowalem juz wszytsko. Sprobuje napoczatku na tym 2,5. Musze przykrecic wzmacniacz do obudowy comba czy moge to na jakis podporkach postawic ( zeby wrazie czego dalo sie zmienic szybko bezpiecznik)? Bylem dzisiaj w sklepie, maja tam bezpieczniki 2,5;4;6,3 w razie czego bede mogl 4a wbudowac?

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

640

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Możesz, ale na własną odpowiedzialność, jeśli wszystko jest ok to będzie dobrze, ale jeśli powodem awarii poprzedniego bezpiecznika było zwarcie to bezpiecznik 4A może się przepalić lub nie, potestuj najpierw z bezpiecznikiem 2,5A. Nie musisz wszystkiego skręcać, wystarczy ze postawisz to tak żeby było stabilnie i bezpiecznie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95