801

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Lamp się nie rozkręca na maksa... Żadnych wzmacniaczy się nie powinno rozkręcać na maksa... bo to psuje jakość dźwięku, tyle.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

802

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

@up
Lampy rozkręca się na maksa żeby je przesterować smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

803 (edytowany przez Klaudija 2012-02-03 21:08:04)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ellon napisał/a:

Lamp się nie rozkręca na maksa... Żadnych wzmacniaczy się nie powinno rozkręcać na maksa... bo to psuje jakość dźwięku, tyle.

hahhaahahahhahahhahahaha nie ma to jak dobry żarcik wieczorem xd xd LOL
  Skąd wziąłeś taki głupi pomysł? xd

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

804

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ellon napisał/a:

Lamp się nie rozkręca na maksa... Żadnych wzmacniaczy się nie powinno rozkręcać na maksa... bo to psuje jakość dźwięku, tyle.

Ale bzdura, aż się zalogowałem big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

805

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Uśmiałam się serdecznie tongue

PS. mpx, dawno Cię nie widziałam big_smile

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

806

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Zgaduję, że Ellon się teraz szybko nie pojawi w tym temacie xd

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

807

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Każdy ma prawo do pomyłki wink

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

808

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Witam
Co byście mi poradzili kupić piec czy multiefekt? Chodzi o granie w domu, rock/metal (metallica, satriani, guns n roses itp.) Moja gitara to washburn rx 10 w układzie hss. Powiedzmy, że mógłbym wydać do 300 zł, więc cudów jakis nie oczekuje. Multiefekt jest o tyle fajny, że można się pobawić różnymi brzmieniami i efektami a piec jednak w tej cenie to żadna rewelacja chyba. Dźwięk z takiego efektu puszczałbym przez głośniki z wieży ewentualnie mógłbym też chyba podpiąć pod komputer ( bo sama gitara podpięta pod komputer to porażka...przynajmniej na moim laptopie hmm ) Jeżeli chodzi o piec to myślałem o peaveyu backstage bo z tego co sie orientuje jest ok w tej cenie, ale czy nie będzie pierdzieć? Dźwięk z multiefektu puszczony przez głośniki wydaje mi się że będzie w miare przejrzysty i taki miły dla ucha, w sam raz do pogrania w pokoju  Od czasu do czasu pewnie będe chciał coś nagrać. A o efekcie myślałem np digitech rp55.

809

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Za tę kwotę kup POD'a smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

810

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Kurcze POD to jednak fajna rzecz, ale chyba ciut za droga hmm patrzyłem na używki ale mimo wszystko. A jak ten digitech? jak słuchałem próbek to wydawał mi się ok. I jak ma ktoś ten piecyk peaveya (lub inne tego pokroju) to gra w porządku czy raczej "pierdzi"?

811

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

http://allegro.pl/pocket-pod-line6-idea … 12604.html  pacz tutaj tongue

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

812

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Dzięki za linka tongue

813

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Może Ellon po prostu nie słyszał nigdy lampy rozkręconej na maksa tongue

814

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ogólnie multiefekty digitecha są wyższej klasy.
Ogrywałem rp90 i brzmiał bardzo dobrze.
Co do rp55, to wiem, że sprzedawca z musicmana  z mojego miasta na takim chyba grał. Mówił, że świetny multiefekt:)

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

815 (edytowany przez dawcio1994 2012-02-04 20:56:27)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

a gdybyś miał wybierać kupienie tego digitecha lub pieca do 300 zł to co byś wybrał? tongue
A jeszcze sie zastanawiam czy nie kupić pieca a za jakisczas multiefektu tylko moze jakiegoś lepszego.

816

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

to trzecie rozwiazanie jest najlepsze.
Ale chyba lepiej efekt i podłączać pod komputer. CIężko znaleźć dobry piec za 300 zł.

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

817 (edytowany przez Achven 2012-03-21 20:09:28)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Witam ponownie! smile
Trochę głupio prosić was znowu o pomoc, ale przy elektryku dobrze mi doradziliście, więc mam nadzieję, że teraz też pomożecie. A więc mam już długi czas wzmacniacz Peavey Backstage i o ile na początku fajnie wszystko brzmiało, to teraz po dłuższym czasie czuję niedosyt i chciałbym "coś" więcej od wzmacniacza.
Mam do wydania ~800 zł i myślałem nad:
1.Orange CR35LDX
2.Line 6 Spider IV 30

Ważny jest dla mnie Overdrive (chociaż i tak planuję kupić jakąś kostkę, ale to w przyszłości) i jakość dźwięku. Który byście z tych wybrali? Czy to dobry wybór? A może dacie jakieś swoje propozycje do 800 zł?
Z góry dzięki ;-)

818 (edytowany przez Kuba02 2012-03-21 20:02:12)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Achven napisał/a:

[...] Planuję kupić jakąś kostkę, ale to w przyszłości.

No. W końcu to AŻ 1 zł wink

Darek powiedział:
Kuba02 został mianowany oficjalnie forumowym Archeologiem więc [...] ma prawo robić odkopy
big_smile

819 (edytowany przez Achven 2012-03-21 20:08:57)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Kuba02 napisał/a:
Achven napisał/a:

[...] Planuję kupić jakąś kostkę, ale to w przyszłości.

No. W końcu to AŻ 1 zł wink

Nie wiem, czy się zrozumieliśmy, ale chodziło mi o kostkę typu Boss BD2  ale to może ja coś pokręciłem tongue

820

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Kuba02 napisał/a:
Achven napisał/a:

[...] Planuję kupić jakąś kostkę, ale to w przyszłości.

No. W końcu to AŻ 1 zł wink

Hahaha xD
Mnie też kiedyś dezorientowały dwa znaczenia "kostek" w slangu gitarowym.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

821

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

piórko i kostka, better tongue

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

822

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Szukam dobrego piecyka w zastępie wysłużonego już niestety wzmaka i kolumny (firmy Vermona, może ktoś zna tongue) w cenie Fendera Mustang II. Chciałem go kupić, ale może znajdzie się coś lepszego w mniejszej/tej samej cenie? Gitara jaką posiadam to Squier Affinity Strat SSS, a kostka (efekt gitarowy, nie taka do grania wink) to Boss SD-1.

823

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

czesc chciałbym sie was poradzić, w sobote jade kupic swoja pierwsza gitare, bedzie to les paul vintage v100, pan który sprzedaję to wiosła ma również do zaoferowania taki piecyk
http://allegro.pl/combo-gitarowe-marsha … 81938.html
jedyny na jaki mnie stac, przy malej pomocy finansowej ze strony brata big_smile ale nie wiem czy oplaca sie to brać, inaczej bede musial grac przy starych glosnikach na kompie, i zbierac w miedzy czasie na cos lepszego, prosze poradźcie big_smile dzięki z góry

824

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Witam, jestem dość zielony jeśli chodzi o gitary, bo jedyne doświadczenie jakie posiadam, to gra na klasyku od jakiegoś pół, więc zapytam się o poradę.

Znajomy niedługo planuje zmienić Fender Stratocaster, na coś lepszego i jak dowiedział się, że chciałbym sobie pograć na elektryku, to powiedział, że moze mi sprzedać Fender'a za jakieś 300-400zł (mówił, że nówkę kupił za 1500zł). Teraz pozostaje tylko wzmacniacz. Co nadawałoby się do takiej gitarki wink? Nie chciałbym za dużo wydać tak generalnie, może być używka wink.

825

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

skąd jesteś, i ile kasy to jest ' za dużo '

826

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Wzmak 15W na głosniku 12 calowym przebije się przez perkusję? Bo 20 watowy Kustom kumpla daje radę, a jak by sobie poradził Crate FW?

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

827

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Przester na Crate FW15R  daje rade?

Bo gram metal, więc zależy mi na przesterze, dlatego mialem kupic Kustom KG 112FX, ale juz w 3 sklepu dostalem e-mail

 Kustom termin dostawy - Nieznany

To lepiej brac czy czekac?


PS
      I czytajac troche Crate sciaga radia to prawda?

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

828

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

daje radę, ale nic nie przebije porządnej kostki tongue

829

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

To przebije

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … -solo-head

tongue

830 (edytowany przez Bezimienny 2012-05-07 17:58:13)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Oglądał ktoś piec behringer-gtx30?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … nger-gtx30

Ma 12" glosnik tylko 30wat to za duzo do domu?

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

831

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

@Lobo bez dopałki niekoniecznie przebije.

@Bezimienny 30W to nie za dużo do domu, w ogóle nie ma mocy za dużej do domu, ja czytałem takie opinie, że nawet lampa im więcej ma mocy tym ładniej gra cicho. Mam na myśli taki efekt, że lampa 100W lepiej gra niż lampa 5W przy tym samym (skrajnie niskim) poziomie głośności, a lampa 5W rozkręcona jest już za głośna. Tyle, że tego pieca raczej nie polecam, głośniki Bugery są podobno beznadziejne.

832

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Jestem początkująca i właśnie kupiłam sb Epiphona Les Paul'a 100 i zastanawiam się jaki wzmacniacz. Ogólnie najlepiej nie mniej niż 15 watów, bo do grania z perkusją. Podoba mi się Fender Mustang I i co o nim sądzicie? Właśnie jeśli chodzi o kasę to coś nie więcej niż 500 jakoś tak...

833

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Warto kupić Marshall MicroAmp MS-2 za 115zł, jest dobrym wzmacniaczem? Będę grać w mieszkaniu, a nie chcę zbytnio ogłuszać domowników, więc myślę ,że taki malutki wzmacniacz mi wystarczy. wink

834

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Posłuchaj sobie także Danelectro N10 Honey Tone i wybierz który bardziej Ci pasuje, jeżeli szukasz wzmacniacza przenośnego.
Ale do gry w domu to kupiłbym jakieś combo osobiście i ew. grał na słuchawkach/niskiej głośności.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

835

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Combo- czyli?... Nie znam się. ;P

836

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Wzmacniacz z wbudowanym głośnikiem. (ale taki podłączany do sieci elektrycznej) Piecyk inaczej mówiąc.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wzmacniacz_gitarowy

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

837

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Co lepiej kupic Multiefekt czy Kostkie?

1. Mam Schectera Omena 6 i Crate 15 Fw r

2. Budzet: do 300? moge ew. cos dozbierac

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

838

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Za 300 zł nie dostaniesz fajnego multi, ale kostkę z przesterem już można wyrwać. Mnie ostatnio bardzo zauroczyła ta, mimo że 'ogrywałem' tylko na youtubie Rocktron Metal Planet http://www.mmmusic.com.pl/efekt-gitarow … p-997.html
Filmik radzę posłuchać do końca, na początku nie robi wrażenia, ale potem daje.
[video]http://youtu.be/ovN1ijKZ3no[/video]

839

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

A ta kostka dogadala by sie z Cratem?

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

840

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Nie mam pojęcia, po prostu rozważ ją jako opcje, bo testy na youtube wypadają zajebiście, Crate ma chyba w porządku głośnik, więc jak wepniesz do końcówki to powinno być ładnie, no ale głowy nie dam.